Jak zrealizować projekt?

1 krok: Głównym celem jest dostosowanie aranżacji wnętrza do wizji i oczekiwań Klienta. Obejmuje to zarówno aspekt estetyczny, jak i funkcjonalny. Aby jak najlepiej zrozumieć i poznać Państwa wymagania, współpraca zawsze zaczyna się od rozmowy, podczas której dyskutujemy na temat sposobu wykorzystania danych pomieszczeń, Państwa ulubionych kolorów i materiałów, preferowanego stylu, a także trybu życia. Najczęściej projektant wnętrz przedstawia przykłady, które ułatwiają precyzyjne uzgodnienie wszelkich szczegółów.

2 krok: Inwentaryzacja, by mieć pełny, dokładny obraz aranżowanych pomieszczeń.

3 krok: Przygotowanie szkicu układu pomieszczeń. To bardzo ważny etap, bo na jego podstawie powstają ewentualne zmiany w układzie ścian działowych.

4 krok: Po zatwierdzeniu przez klienta układu funkcjonalnego przechodzimy do etapu koncepcji projektowej wnętrz. Koncepcja przedstawiana jest na wizualizacjach i widokach płaskich w skali 1:25. Gdy istnieje taka potrzeba proponuję indywidualnie zaprojektowane meble dostosowane do pomieszczenia w którym są umieszczone. Projektowane wnętrze zyskuje wtedy niepowtarzalny wyraz. W małych przestrzeniach wykonane na wymiar meble niezwykle wpływają też na funkcjonalność mieszkania.

5 krok: Po zatwierdzeniu koncepcji projektowej, kolejnym krokiem jest projekt techniczny, dzięki której klient otrzymuje pełną dokumentację techniczną, na którą składają się min. rzuty pomieszczeń, rysunki techniczne detali, mebli itp. Dokumentacja wydawana jest w formie książki A4 z rysunkami w skali 1:25, wizualizacjami, specyfikacją wykorzystanych materiałów oraz kosztorysem.